There are no breaking news at the moment

Przepis na długie życie

W czym tkwi sekret długowieczności?

Odpowiedź mogłaby się wydawać prosta – w aktywności fizycznej i zdrowej, zróżnicowanej diecie. Jednak co konkretnie jeść, aby długo żyć?

Algi

Badania przeprowadzone na mieszkańcach Azji, którzy znani są ze swojej długowieczności wykazały, że ich dobre samopoczucie i zdrowie bierze się między innymi ze spożywania dużej ilości alg.

Glony te są prawdziwą bombą witaminową – zawierają potas, cynk, żelazo, miedź, fosfor, selen oraz jod i magnez. Są bogate w białko i błonnik, a przy tym mało kaloryczne, co czyni je świetnym produktem dla osób, które chcą zachować linię, ale mają większe zapotrzebowanie na wartości odżywcze.

Algi zawierają także witaminę B12, witaminę C i E oraz prowitaminę A. Oprócz tego wykazują działanie przeciwbakteryjne, obniżają ciśnienie krwi a ich częste spożywanie zapobiega powstawaniu nowotworów. W Europie możemy je znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.

Ryby

Aby dobrze się czuć, zarówno fizycznie jak i psychicznie, należy do swojej diety wprowadzić kwasy tłuszczowe, których źródłem są między innymi ryby, olej sojowy, olej z orzechów włoskich i z siemienia lnianego oraz nasiona dyni.

Spożywając te produkty regularnie i w odpowiednich ilościach, poprawimy nie tylko nasze zdrowie, ale także pracę mózgu. Dzięki wprowadzeniu do naszej diety łososia, makreli, śledzi, sardynek i pstrąga, zwiększymy naszą sprawność umysłową, która na pewno przyda się przy graniu w kasynie Riverbelle, funkcjonującym także online.

Zielone na zdrowie

Brokuły i brukselka to warzywa, za którymi większość osób nie przepada, ale ich zdrowe oddziaływanie na organizm jest niezaprzeczalne.

Brokuły zawierają między innymi sulforafan o właściwościach antyrakowych, duże ilości witaminy C, wapń, żelazo i potas dzięki czemu wspomagają odporność organizmu.

Brukselka jest natomiast bogata w witamy z grupy B, sód, potas, wapń, magnez oraz błonnik. Nie powinno się jej jednak podawać razem z rybami i owocami morza, ponieważ w takiej wersji utrudnia przyswajanie jodu. Zawarta w niej witamina K poprawia natomiast krzepliwość krwi.