There are no breaking news at the moment

Co pierwsze przychodzi nam na myśl, kiedy usłyszymy „Włochy”? Oczywiście pizza. Ta nieskomplikowana, a zarazem przepyszna potrawa kuchni włoskiej skradła serca niemal wszystkich smakoszy. Skąd się wzięła?

Trochę historii

W starożytnym Egipcie, płaskie, okrągłe wypiekane placki pełniły funkcję środka płatniczego, natomiast w Rzymie zajadano się nimi pod nazwą „focacci”, będącej obecnie podstawą pizzy. Niegdyś focaccię przyprawiano tylko ziołami i serem, a dzisiaj istnieje wiele wariacji na temat tego pieczywa. W zależności od tego, w którym regionie Włoch się znajdujemy, możemy je zjeść z solą, polane oliwą lub z suszonymi pomidorami i oliwkami.

Pizza w Lublinie

Gdzie się więc udać, aby poczuć klimat Włoch?

W Lublinie istnieje kilka miejsc, które można odwiedzić razem z rodziną i skosztować aromatycznej pizzy z wyselekcjonowanych składników.

Jednym z takich lokali jest kameralna pizzeria Al Nero, która (co może niektórych zdziwić), znajduje się w garażu.

Powierzchnia lokalu jest niewielka – w sumie znajdziemy tam pięć małych stolików i małą toaletę, ale niech Was to nie zraża. Wnętrze jest przytulnie i schludnie urządzone, a produkty z których przygotowuje się pizzę pochodzą prosto z Włoch. Dzięki regularnym dostawom wysokiej jakości składników i miłej obsłudze, pizzeria cieszy się dużym zainteresowaniem.

Czekając na zamówienie możemy podglądać proces przygotowywania pizzy lub skorzystać z dostępnego Wi-Fi. Pozycją w menu, której każdy musi spróbować, jest placek z mozzarellą di bufala – serem wytwarzanym ze świeżego mleka bawolic, sprzedawanym w postaci małych kawałków zanurzonych w serwatce.

Jeśli chcecie spróbować takich specjałów, wybierzcie się na ulicę Weteranów do pizzerii Al Nero.

Pozostając w temacie pizzy, warto odwiedzić lokal MaxiPizza, znajdujący się przy Alejach Zygmuntowskich. Restauracja nosiła kiedyś nazwę „Siedem życzeń” i może być znana mieszańcom Lublina pod takim właśnie szyldem. Oprócz różnego rodzaju placków zjemy tu także burgery, które są nowością w menu. Do wizyty w tym miejscu zachęcają przystępne ceny i kreatywnie urządzone wnętrze.

Spacerując ulicą Mickiewicza można natomiast wstąpić do pizzerii Dali, inspirowanej postacią słynnego malarza. Lokal istnieje od 2001 roku, a wystrój stanowią głównie reprodukcje obrazów światowej sławy artysty.